Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Wiemy coraz więcej, o tym, jak istotną rolę odgrywa mikrobiom w organizmie człowieka, jak zmienia się zależnie od stresujących sytuacji. Również u zwierząt hodowlanych stres zaburza mikrobiologię układu pokarmowego – opowiada Natalia Szeligowska, doktorantka z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego, główna autorka publikacji, która ukazała się w czasopiśmie „BMC Veterinary Research”.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/mikrobiom-fascynujacy-ekosystem-3807.html
Dr Marek Brennesthul, specjalista od mechaniki pojazdów rolniczych i bezpieczeństwa pracy w rolnictwie, zbiera zegary. Naręczne i stojące. Nie tylko chętnie opowiada o ich historii, ale też i „leczy” te, które wymagają naprawy.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zegary_arcydzielo_rzemiosla_w_zasiegu_reki-855.html
Nowo powołany profesor Grzegorz Janik z Instytutu Kształtowania i Ochrony Środowiska o tym, czego przyrodnicy mogą nauczyć inżyniera, co z tą nauką ma wspólnego... opera i jak się łączy liczby z wodą.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-janik-przyroda-uczy-inzyniera-pokory-3521.html
Prof. Andrzej Gaweł z Katedry Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych o tym, że gęsi nie są głupie, o sukcesach w pracy naukowca i porażkach oraz czy nominacja profesorska to nowy początek.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-gawel--uczeni-powinni-pomagac-rozwiazywac-problemy-3311.html
Adam Nowak, lider zespołu Raz Dwa Trzy, gwiazdy 13. Koncertu Noworocznego na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu o tym, po co nam dziecięca wrażliwość, o tym, jak piosenką kierować na dobro i o tym, by nie bać się prosić o pomoc.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/adam-nowak-z-raz--dwa-trzy--zycie-jest-dobre--tylko-czasem-nie-wiemy--co-z-nim-zrobic-3702.html
Cele Zrównoważonego Rozwoju wyznaczone przez Organizację Narodów Zjednoczonych to w praktyce badania, inicjatywy, działania, ale też zmiany postaw, które mają doprowadzić do zahamowania negatywnych zjawisk wynikających z rozwoju cywilizacji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/agenda-2030-cele-i-zadania-4153.html
Dr Kornelia Kwiecińska, badaczka w projekcie realizowanym w europejskim programie Horyzont 2020, mówi o sukcesie zielonych podwórek, o tym jak mieszkańcy oceniają współpracę przy ich powstawaniu. – Nasza uczelnia i miasto Wrocław były jednymi z trzech liderów projektu służącego szukaniu rozwiązań, które mają zmniejszać negatywne skutki zmian klimatycznych – mówi dr Kwiecińska.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/grow-green-mieszkancy-parkom-kieszonkowym-mowia-tak-4061.html
Bartek ma 16 miesięcy, rzęsy jak firanki i blond irokeza na głowie. Maksiu w marcu skończy dwa latka i śpi delikatnie ruszając ustami, jakby ssał. Ci wyjątkowi mali mężczyźni są podopiecznymi Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/hospicjum_to_tez_zycie_wiec_pomagamy-233.html
Jubileusz 70-lecia – prof. Krzysztof Kuczewski o swoich pasjach związanych z wodą, o tym, czego uczy studentów i dlaczego i w życiu, i w pracy ważne są uczciwość i sprawiedliwość.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jestesmy_tylko_czastka_natury-769.html
Prof. Oleg Melnyk z Narodowego Uniwersytetu Przyrodniczego i Nauk o Środowisku Ukrainy, specjalista z zakresu anatomii i profesor honorowy Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu o współpracy z polskimi naukowcami, znaczeniu anatomii i własnej drodze do nauki.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-melnyk--my-walczymy-o-zycie-4006.html

Rezultaty: 1031 - 1040 z 112 podstron

  • 1
  • 103
  • 104
  • 105
  • 112