Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Dr Aleksandra Rozwadowska z Katedry Biostruktury i Fizjologii Zwierząt została wyróżniona przez studentów jako jedna z najlepszych dydaktyczek Wydziału Medycyny Weterynaryjnej. Jej filozofia nauczania opiera się na tworzeniu środowiska, w którym studenci mogą być sobą, co sprzyja efektywnemu przyswajaniu wiedzy i budowaniu pozytywnych relacji między wykładowcą a studentem.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/autentyczna-dydaktyka-4392.html
Uniwersytet Przyrodniczy w rocznicę wykładu inaugurującego pierwszy rok akademicki w polskim Wrocławiu tradycyjnie obchodzi Święto uczelni. W tym roku inne niż dotychczasowe – bez uroczystości wręczenia doktoratu honoris causa, akademii, spotkań. Jedno jednak jest niezmienne: docenienie tych, którzy swoją pracą budują markę UPWr i jej sukcesy.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/swieto-uczelni-po-raz-75-3410.html
Uniwersytet Kraju Basków i organizacja Greenovate! Europe rozpoczyna projekt SYMBIOREM, który ma ograniczyć zanieczyszczanie środowiska za pomocą innowacyjnych procesów bioremediacji. Udział UPWr w tym projekcie da uczelni dostęp do najnowszych technologii i pozwoli naukowcom na pracę w międzynarodowym konsorcjum i współpracę ze światowej sławy specjalistami od bioremediacji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/projekt-symbiorem-opracowywanie-nowych-biotechnologii-na-rzecz-czystszego-srodowiska-3885.html
Prof. Tadeusz Trziszka został członkiem Sektorowej Rady ds. Kompetencji Sektora żywności wysokiej jakości działającej przy Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-trziszka-czlonkiem-rady-przy-parp-1278.html
Kończy studia na bioinformatyce, biega, trenuje wioślarstwo, zna pięć języków, część studiów spędził w Belgii i Portugalii, teraz przygotowuje się do stażu w Virginii. O łączeniu wielu zajęć i zainteresowań opowiada Oleksandr Khoroshevskyi.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/na-studiach-na-wszystko-trzeba-znalezc-czas-3559.html
Dr Adam Dobrowolski z Katedry Biotechnologii i Mikrobiologii Żywności WBiNoŻ otrzymał 1,5 mln zł na badania z konkursu SONATA BIS 7. Sprawdzi, czy i w jaki sposób biomasa brunatnych alg morskich może być wykorzystana do produkcji biopaliw przez drożdże.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/biopaliwo_z_drozdzy_i_alg_grant_ncn-431.html
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu współpracuje z wieloma podmiotami, które w swojej pracy na co dzień wykorzystują psy, zarówno do ratowania ludzi, jak i do tropienia czy wyszukiwania podejrzanych ładunków.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/upwr_i_wspolpraca_dla_dobra_psow-54.html
Trwa zrzutka na Dolnośląski Festiwal Nauki. Największy w Polsce cykl spotkań, wykładów i warsztatów, odbywający się już po raz 22. dostał mniejsze dofinansowanie. Zbiórka organizowana jest naserwisie zrzutka.pl
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/dolnoslaski_festiwal_nauki_dolacz_do_zrzutki-129.html
Kiedy Safoura przyjechała do Polski nie znała języka, ale wiedziała, że chce studiować weterynarię. Po 3 latach nie tylko mówi płynnie po polsku, ale i jest jedną z najlepszych na roku, wiceprzewodniczącą wydziałowego samorządu.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/z_francji_na_studia_na_upwr-696.html
Naukowcy UPWr wraz z chiropterologami z całej Europy ponownie policzyli nietoperze w Międzyrzeckim Rejonie Umocnionym. Dzięki 20-letnim obserwacjom wiedzą, jak zmiany klimatu wpływają na liczebność tych ssaków.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/nietoperze_jak_barometr_zmian_klimatu-8.html

Rezultaty: 1141 - 1150 z 148 podstron

  • 1
  • 114
  • 115
  • 116
  • 148