Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
w sprawie powołania komisji odbiorowej zadania inwestycyjnego zrealizowanego w ramach projektu pn. „Centrum Biologii Stosowanej oraz Innowacyjnych Technologii Produkcji Żywności” wchodzącego w skład przedsięwzięcia realizowanego pn. „Regionalne Centrum Innowacyjnych Technologii Produkcji Żywności, Przetwórstwa i Bezpieczeństwa Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu”
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-ws-powolania-komisji/2022-rok/zarzadzenie-nr-132022k-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-7-lutego-2022-roku-13.html
Prof. Wojciech Niżański, szef Katedry Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej, wyróżniony Złotym Chironem.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zloty_chiron_dla_prof_nizanskiego_z_upwr-386.html
Prof. Mehdi Rahimmalek – irański botanik i fitochemik, wraz z naukowcami z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zbada właściwości lecznicze irańskich gatunków roślin Lamiaceae i Apiaceae w ramach programu wymian naukowych NAWA.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/czy-rosliny-lecznicze-to-przyszlosc-medycyny-3925.html
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu po raz pierwszy został odnotowany w QS World University Rankings by Subject przedstawianym od 2011 roku. Ranking prezentuje wydawnictwo Quaquarelli&Symonds.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/upwr-w-qs-world-university-rankings-by-subject-4029.html
UPWr swoją historią i tradycją sięga dwóch sławnych uczelni – rolniczej w Dublanach i weterynaryjnej we Lwowie. Ale jego odrębna historia zaczęła się w roku 1951, wraz z powołaniem Wyższej Szkoły Rolniczej.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jubileusz_65_lecia_uniwersytetu_przyrodniczego-679.html
Senat Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na wniosek rektora prof. Jarosława Bosego powołał nową Radę Uczelni. Rada w obecnym składzie będzie działać do końca kadencji w 2023 roku.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/powolano-rade-uczelni-uniwersytetu-przyrodniczego-3433.html
Medale za zasługi dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wiele słów uznania i podziękowania, sesja naukowa i zjazd absolwentów – Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności świętował 40-lecie swojego istnienia, honorując wszystkich, którzy przyczynili się do jego rozwoju.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jubileusz_wydzialu_biotechnologii_i_nauk_o_zywnosci-540.html
Jesienią 1956 roku na fali popaździernikowej odwilży we Wrocławiu powstały Studenckie Komitety Rewolucyjne, które zaangażowały się w wybory do Sejmu w 1957 roku. Ten z naszej uczelni z Wacławem Leszczyńskim na czele doprowadził do wygranej prof. Antoniego Wojtysiaka.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jak_studenci_wybrali_posla_w_1957_roku-58.html
Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami na polskich uczelniach. Jedną z nich jest powołanie nowego organu – rady uczelni. Jej przewodniczącym na UPWr został Marek Woron.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zmiany_na_upwr_rada_uczelni-146.html
O metodach aktywizujących w dydaktyce, w tym m.in. o nauczaniu problemowym, kształceniu inżynierów z wizją i interaktywnych wykładach rozmawiali na UPWr naukowcy, dydaktycy i studenci.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/o_innowacyjnej_dydaktyce_na_upwr-334.html

Rezultaty: 111 - 120 z 14 podstron