Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Pierwszy polski bio-nanosatelita już jest w kosmosie. 28 stycznia firma SatRevolution poinformowała, że o godz. 10:24 nawiązano z nim łączność. Naukowcy z UPWr wysłali w kosmos powszechnie występujące na Ziemi grzyby gatunku Fusarium culmorum. Będą sprawdzać, jak poradzą sobie przy braku grawitacji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/grzyby-z-upwr-juz-w-kosmosie-jesli-przetrwaja--na-orbite-poleca-wieksze-organizmy-3720.html
Czy rośliny uprawiane na okolicznych działkach są zdrowe? Wydawałoby się, że tak. Dariusz Gruszka, doktorant Szkoły Doktorskiej UPWr, zbada toksyczność gleb miejskich terenów ogrodowych, by sprawdzić, czy tak jest rzeczywiście.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/doktorant-szkoly-doktorskiej-upwr-zbada-toksycznosc-gleb-miejskich-dzialek-3719.html
Naukowcy z Katedry Żywienia Człowieka Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu obejmują niecodzienną opieką 64 rodziny z kilkunastu małych miast w województwach dolnośląskim, łódzkim i wielkopolskim.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowcy_z_katedry_zywienia_czlowieka_upwr_ucza_jak_jesc-509.html
Lekarz Alicja Woś z Uniwersytetu Medycznego o wszczęciu swojego interdyscyplinarnego doktoratu realizowanego we współpracy z naukowcami z Katedry Żywienia Człowieka UPWr.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jak_powstaje_interdyscyplinarny_doktorat_um_i_upwr-257.html
UPWr swoją historią i tradycją sięga dwóch sławnych uczelni – rolniczej w Dublanach i weterynaryjnej we Lwowie. Ale jego odrębna historia zaczęła się w roku 1951, wraz z powołaniem Wyższej Szkoły Rolniczej.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jubileusz_65_lecia_uniwersytetu_przyrodniczego-679.html
Naukowcy z UPWr opracowali dla Wrocławia zasady zrównoważonego gospodarowania wodami opadowymi w obszarze zabudowanym. To już drugi katalog dobrych praktyk. Pierwszy skierowany był do inwestorów, projektantów i decydentów, ten – do mieszkańców.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowcy_z_upwr_ucza_jak_chronic_wode-11.html
Tradycyjny pączek ma około 350 kilokalorii. Żeby nie mieć wyrzutów sumienia po jego zjedzeniu, powinniśmy pójść na 40-minutowy szybki spacer. – W tłusty czwartek możemy sobie jednak pozwolić na małe łakomstwo, zwłaszcza, kiedy zjadamy tę zdrowszą wersję pączka, upieczoną w domu – mówi Monika Maćków, dietetyk kliniczny z Katedry Żywienia Człowieka UPWr.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/eksperci-upwr--tlusty-czwartek-w-wersji-light-to-mozliwe--ale-czy-konieczne-4000.html
W Szkole Doktorskiej realizuje doktorat z bioinformatyki pod kierunkiem prof. Szydy. I jest na studiach magisterskich na tym samym kierunku. Krzysztof Kotlarz właśnie zdobył stypendium, pozwalające na udział w WCGALP 2022 “World Congress on Genetics Applied to Livestock Production”. To najważniejsza konferencja dla naukowców zajmujących się doskonaleniem genetycznym zwierząt gospodarskich.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/magistrant--doktorant-sd-i-bioinformatyka-3740.html
Dwóch naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego zdobyło finansowanie na swoje badania w ramach programu Opus 17. To prof. Marek Furmankiewicz i prof. Józef Nicpoń.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/ponad-400-tysiecy-z-programu-opus-17-dla-upwr-1285.html
Agnieszka Krawczyk-Łebek z Katedry Chemii Żywności i Biokatalizy UPWr wraz z opiekunami naukowymi – prof. Edytą Kostrzewą-Susłow, dr Tomaszem Janeczko i dr Moniką Dymarską, zdobyła główną nagrodę w XII edycji konkursu Student-Wynalazca. Została doceniona za cykl 38 wynalazków dotyczących nowych glikozydów flawonoidowych o potencjalnej aktywności przeciwdrobnoustrojowej. Nagrodą jest udział w Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/glowna-nagroda-w-konkursie-student-wynalazca-dla-doktorantki-upwr-3725.html

Rezultaty: 1281 - 1290 z 147 podstron

  • 1
  • 128
  • 129
  • 130
  • 147