Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Arek Kaznowski zajął pierwsze miejsce w konkurencji ujeżdżenia w międzynarodowych zawodach studentów weterynarii w Edynburgu. Zawody organizowała Królewska Szkoła Weterynaryjna.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/studenci_weterynarii_na_zawodach_w_edynburgu-197.html
Studia to nie tylko wykłady, ćwiczenia i egzaminy. To też różne wydarzenia i imprezy. Co łączy oba te światy? Studenckie koła naukowe.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/przewodnik-po-kolach-naukowych-wbihz-3730.html
Dzięki programom takim jak BioLAB oraz DBU, zdolni, ambitni studenci i doktoranci UPWr mają szansę wyjechać na staże do zagranicznych ośrodków badawczych. W tym roku rozwijać się naukowo za granicę jadą m.in. Marek Pieczka, Rafał Stępień i Kamila Kluczek.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/studenci-i-doktoranci-upwr-jada-na-zagraniczne-staze-3790.html
Prof. Arkadiusz Miążek, dyrektor Centrum Inżynierii Genetycznej UPWr o tym, co można wyczytać z genu i genomu, czy są nauce bariery nie do przekroczenia i o tym, czy genetyk może się czuć jak bóg.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof_miazek_gen_odziera_nas_z_tajemnicy-37.html
Najpierw była szczepionka mRNA przeciwko COVID-10. Potem Nagroda Nobla z dziedziny medycyny dla Katalin Karikó i Drew Weissmanowi za odkrycia, które stały się podstawą opracowania tych szczepionek. Teraz mówi się, że kolejnym krokiem są onkoszczepionki mRNA. Pierwsza przeciwko czerniakowi.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/bedzie-szczepionka-przeciwko-rakowi-4303.html
Prof. Joanna Kawa-Rygielska o naszym konkursie Akademia Dobrego Piwa i pierwszych w Polsce studiach podyplomowych dla piwowarów uruchomionych na UPWr.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/rusza_akademia_dobrego_piwa-568.html
Kształcenie studentów uczelni badawczej oznacza podnoszenie kompetencji badawczych, kształtowanie umiejętności krytycznego myślenia, pracy zespołowej, czy kreowania innowacyjnych rozwiązań. Co zrobiono w tym kierunku w mijającej kadencji?
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/innowacyjna-dydaktyka-na-upwr-3372.html
Prof. Tomasz Arciszewski: – Większość naukowców to wyrobnicy nauki. Oczywiście są potrzebni, ale świat zmieniają ci kreatywni, którzy potrafią zaproponować teorię względności. Dlatego tak ważne jest to, jak rozwijamy swój potencjał.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof_arciszewski_nadchodzi_czas_kreatywnosci-55.html
w sprawie przekształcenia Biura Rozwoju i Organizacji Uczelni w Biuro Prorektorów, likwidacji: Samodzielnego stanowiska asystenta prorektora ds. studenckich i edukacji, Samodzielnego stanowiska asystenta prorektora ds. nauki i Samodzielnego stanowiska asystenta prorektora ds. umiędzynarodowienia, zmiany nazwy jednostki „Samodzielna sekcja – Pion ochrony informacji niejawnych” na „Pion ochrony informacji niejawnych”, wyodrębnienia Kancelarii Informacji Niejawnych w ramach struktury Pionu (...)
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-rektora/2024-rok/zarzadzenie-nr-1122024-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-8-pazdziernika-2024-roku-116.html
Światowe prawykonanie Kantaty Uniwersyteckiej Krzesimira Dębskiego, jubileuszowy koncert, wręczenie Drzew Jubileuszowych osobom szczególnie zasłużonym dla uczelni, odsłonięcie pszczelego muralu UPWr, immatrykulacja studentów, przysięga doktorantów, nadanie tytułu doktora honoris causa, statuetki dla wyjątkowego absolwenta i najlepszego studenta – rozpoczęliśmy rok akademicki 2021/2022 świętując jednocześnie 70-lecie naszego istnienia.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zaczelismy-71-rok-istnienia-upwr-3628.html

Rezultaty: 1311 - 1320 z 134 podstron

  • 1
  • 131
  • 132
  • 133
  • 134