Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY
https://bip.upwr.edu.pl/ogloszenia/praca-na-upwr/konkursy-na-stanowiska-nauczycieli-akademickich/konkurs-otwarty-na-stanowisko-adiunkta-typu-post-doc-w-grupie-pracownikow-badawczych-w-katedrze-genetyki-hodowli-roslin-i-nasiennictwa-204.html
W grudniu 2023 roku świętował setne urodziny. Gratulacje składali mu wtedy nie tylko przyjaciele, ale też współpracownicy, wychowankowie i rektor UPWr, oraz przedstawiciele władz państwowych, samorządowych i kombatantów Armii Krajowej. Docent Jerzy Kiersnowski zmarł 28 czerwca 2024 roku.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zmarl-doc-jerzy-kiersnowski-4387.html
Profesor Zygmunt Golonka. W notatce biograficznej można przeczytać, że był specjalistą w dziedzinie łąkarstwa, urodził się 2 sierpnia 1888 roku w Dąbrowie Tarnowskiej, a zmarł 14 kwietnia 1967 we Wrocławiu. W takiej notce nie ma miejsca o opowieść o człowieku wielkiej łagodności i serca.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-golonka-wiedza-i-lagodnosc-3501.html
15 listopada 1945 roku prof. Kazimierz Idaszewski wygłosił wykład inaugurujący rok akademicki 1945/1946 na Uniwersytecie i Politechnice Wrocławskiej, tworzonej przez ocalałych z wojny profesorów lwowskich. Tego dnia obchodzimy święto nauki wrocławskiej.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/w_holdzie_profesorom_lwowskim-62.html

https://upwr.edu.pl/wspolpraca/projekty/projekt-stazowy-wpt/ii-edycja-projekt-stazowy-wpt/aktualnosci/harmonogram-realizacji-sta-1.html

https://upwr.edu.pl/wspolpraca/projekty/projekt-stazowy-wiksig-wbihz/i-edycja-projekt-stazowy-wiksg-i-wbihz/informacja-z-dnia-12-08-2-1.html
Prof. Jerzy Fabiszewski. Botanik, lichenolog i ekolog. Zajmował się roślinami naczyniowymi, porostami obszarów górskich, badał roślinność, zwłaszcza wysokogórską i ekosystemów polarnych. Doktor honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zmarł 3 lutego 2024 roku. Żył 87 lat.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zegnamy-prof-jerzego-fabiszewskiego-4274.html
Kochał podróże i zwierzęta. Odkrył Pawłowice dla artystów i melomanów, co dzisiaj przy wejściu do pałacu upamiętnia skrzat zdumiewająco podobny do pana profesora. Jerzy Monkiewicz zmarł po ciężkiej chorobie, której nie dawał się do końca.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof_jerzy_monkiewicz_zyl_na_1000_procent-400.html
Matka Wydziału – tak nazywano panią profesor Irenę Górską, dziekan Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności UPWr w latach 1987-1993. Wymagała od siebie i od innych. W świat technologów żywności wniosła nowe spojrzenie badawcze, poszerzające perspektywę naukową.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zegnamy-prof-irene-gorska-3796.html
Przyzwyczailiśmy się, że niepełnosprawność jest w domyśle ruchowa. Tymczasem z roku na rok przybywa studentów z problemami psychicznymi. O studiowaniu opowiadają studenci niepełnosprawni, o formach pomocy – pełnomocnik rektora ds. osób niepełnosprawnych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/studenci_niepelnosprawni_na_upwr-167.html

Rezultaty: 1331 - 1340 z 137 podstron

  • 1
  • 133
  • 134
  • 135
  • 137