Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane

https://upwr.edu.pl/wspolpraca/projekty/projekt-stazowy-wiksig-wbihz/ii-edycja-projekt-stazowy-wiksg-i-wbihz/aktualnosci/harmonogram-realizacji-s-1.html
Dr Andrzej Woźnica, zoolog i entomolog opowiada o tym, dlaczego zajął się badaniem owadów i do czego naturze potrzebne są muchy.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/czlowiek_nie_jest_panem_swiata-661.html
Pisał wiersze, chciał zostać sprawozdawcą sportowym, ale ostatecznie wybrał naukę. Chemik, autor największej liczby patentów na UPWr, prof. Czesław Wawrzeńczyk świętował jubileusz 50-lecia pracy.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/trzeba_badac_to_co_uzyteczne_dla_ludzi-623.html
Był ostatnim rektorem Akademii Medycyny Weterynaryjnej we Lwowie. Twórca polskiej ortopedii weterynaryjnej po II wojnie światowej przyjechał do Wrocławia, gdzie stał się jednym z filarów najpierw uniwersytetu, potem Wyższej Szkoły Rolniczej, która dzisiaj już jako Uniwersytet Przyrodniczy świętuje 70-lecie istnienia.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-kazimierz-szczudlowski-legenda-polskiej-weterynarii-3585.html
Instytut Hodowli Zwierząt na Wydziale Biologii i Hodowli Zwierząt świętował niedawno 20-lecie swojego istnienia. Naukowcy z nim związani opowiadają o początkach Instytutu, jego sukcesach i mistrzach.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/20-lecie-instytutu-hodowli-zwierzat-upwr-3920.html
Magnificencje, Ekscelencje,Wielce szanowne Panie, dostojni Panowie,Drodzy Przyjaciele, mija rok odkąd rozpocząłem z nowym zarządem misję kierowania Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu. Postawiliśmy wówczas sobie bardzo wysoko poprzeczkę na całą kadencję, sformułowaliśmy cele, które chcemy wypełnić treścią dążąc do sukcesu. Z perspektywy jednego roku wydaje się, że idziemy właściwą drogą, choć napotykamy na wiele nowych i niespodziewanych spraw wymagających określonych decyzji i korekt (...)
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/przemowienie-rektora-tadeusza-trziszki---inauguracja-roku-akademickiego-2017-2018
Nowo powołany prof. Adam Bogacz, gleboznawca, o tym, dlaczego trzeba chronić torfowiska, jak powstaje gleba, dlaczego te w Polsce mają tylko 12 tysięcy lat i co łączy naukę o glebie z... polityką.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-bogacz--torf-tworzy-sie-dlugo-3454.html
Właśnie skończył 100 lat – urodził się 5 grudnia 1923 roku. Żołnierz Armii Krajowej, więzień stalinowskich łagrów i naukowiec, o którym przyjaciele i wychowankowie mówią krótko – człowiek wartości. Jerzy Kiersnowski.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/100-lat-wyjatkowego-zycia-4203.html
W sprawie wprowadzenia zmian do zarządzenia nr 33/2017 ze zm. Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 30 marca 2017 roku w sprawie wprowadzenia w życie Regulaminu udzielania zamówień publicznych w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-rektora/2018-rok/zarzadzenie-nr-1642018-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-20-grudnia-2018-roku-165.html
Zrównoważony transport, a więc jaki? Na pewno zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju, tylko co to znaczy? Według jednej z popularniejszych definicji to taka organizacja i sposoby, które minimalizują szkodliwy wpływ, jaki środki transportu wywierają na środowisko – zarówno naturalne, jak i aglomeracji miejskich. UPWr kampanię na rzecz zrównoważonego transportu zaczyna od wewnętrznej ankiety.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/race-to-zero-na-upwr--zrownowazony-transport-4027.html

Rezultaty: 1351 - 1360 z 137 podstron

  • 1
  • 135
  • 136
  • 137