Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Prof. Joanna Kawa-Rygielska o tym, jak połączyła chemię z biologią, o tym, czego mogą nas nauczyć drożdże, o piwie i o tym, jak mądrze uczyć i jak współpracować z przemysłem.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof_kawa_rygielska_nasza_marka_to_nie_przypadek-140.html
Dr Andrzej Woźnica, zoolog i entomolog opowiada o tym, dlaczego zajął się badaniem owadów i do czego naturze potrzebne są muchy.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/czlowiek_nie_jest_panem_swiata-661.html
Pisał wiersze, chciał zostać sprawozdawcą sportowym, ale ostatecznie wybrał naukę. Chemik, autor największej liczby patentów na UPWr, prof. Czesław Wawrzeńczyk świętował jubileusz 50-lecia pracy.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/trzeba_badac_to_co_uzyteczne_dla_ludzi-623.html
Dr Joanna Kowalska, dr Sabina Lachowicz-Wiśniewska i Radosław Zajdel, przed którym obrona doktoratu, zostali stypendystami Fundacji na rzecz Nauki Polskiej START 2021.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/mlodzi-naukowcy-z-upwr-ze-stypendiami-start-2021-3575.html
Prof. Szymon Szewrański z Katedry Gospodarki Przestrzennej UPWr o odwadze w nauce, odpowiedzialności w nauczaniu i wyzwaniach, jakie czekają społeczeństwa w najbliższych latach.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof_szewranski_cenie_samodzielnosc-45.html
Prof. Zdzisław Kiełbowicz, kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii, odebrał nominację profesorską z rąk prezydenta RP i przy tej okazji opowiada o chirurgii i kardiochirurgii, pracy zespołowej przy stole operacyjnym i kształceniu doktorantów, wyzwaniach i nietypowych pacjentach.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof_kielbowicz_kazdy_chirurg_powinien_byc_odwazny-381.html
Profesor Alina Wieliczko i prof. Krzysztof Kubiak uhonorowani medalem „Merito de Wratislavia”. Super Diament dostał absolwent Uniwersytetu Przyrodniczego Artur Salamon, który opatentował interaktywną laskę dla niewidomych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowcy-z-upwr-wyroznieni-przez-wroclaw-3964.html
w sprawie przygotowania roboczego projektu statutu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu celem przekazania Senackiej Komisji Statutowej do dalszego procedowania
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-rektora/2018-rok/zarzadzenie-nr-1392018-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-9-listopada-2018-roku-140.html
Dokarmianie zwierząt zimą to temat, o którym mówi się co roku – szczególnie głośno 11 lutego w Ogólnopolskim Dniu Dokarmiania Zwierzyny Leśnej. I słusznie. Bo choć do niesienia pomocy zwierzętom nie trzeba nikogo namawiać, część osób – nieświadomie – robi to źle, co może przynieść więcej szkody niż pożytku. O tym, jak tego uniknąć rozmawiamy z prof. Wojciechem Puszem, koordynatorem Ośrodka Badań Środowiska Leśnego i Hodowli Zwierząt Łownych UPWr w Złotówku.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/eksperci-upwr--czy-zwierzeta-lesne-nalezy-dokarmiac-zima-3994.html
O misji ratowania głuszców, badaniach na krukach zerkających w lusterka i informacjach zapisanych w skorupach ptasich jaj opowiada dr Joanna Rosenberger z Instytutu Hodowli Zwierząt. To pierwszy wywiad z cyklu „Naukowa siła UPWr”, który przybliży sylwetki młodych, zdolnych naukowców naszej uczelni.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/dr-joanna-rosenberger-ptaki-tez-lubia-sie-bawic-3469.html

Rezultaty: 1351 - 1360 z 148 podstron

  • 1
  • 135
  • 136
  • 137
  • 148