Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Za nami pierwsza dwudniowa edycja Święta sera i wina. Były tłumy przy stoiskach wystawców, warsztaty serowarskie, winiarskie, zwiedzanie nowo otwartej serowarni i warsztaty dla dzieci. Na Pawłowicach gościł też finalista MasterChef, Mateusz Krojenka.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/tlumy-wroclawian-na-swiecie-sera-i-wina-4133.html
W najnowszym odcinku podcastu dr Tomasz Piasecki z Katedry Epizootiologii z Kliniką Ptaków i Zwierząt Egzotycznych i nasz doktorant Paweł Borecki, opiekun zwierząt we wrocławskim Zoo opowiadają m.in. o przypadkach homoseksualizmu u zwierząt, o monogamii i o tym jak wychowują potomstwo w różnych modelach rodziny.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/chowanie-potomstwa--monogamia-i-homoseksualizm-u-zwierzat--czyli-oblicza-milosci-w-naturze-3996.html
3 października społeczność Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu rozpoczęła nowy rok akademicki. To będzie czas wyzwań i zmian.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/inauguracja_roku_akademickeigo_2018_2019-292.html
14 listopada Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu uroczyście obchodził swoje święto. Z tej okazji nagrodzono najlepszych naukowców i wieloletnich pracowników oraz nadano tytuł doktora honoris causa prof. Wolfgangowi Kellerowi.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/swieto-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-2018-3344.html
Utworzenie nowego Wydziału Gospodarki Przestrzennej i Architektury Krajobrazu oznacza nie tylko autonomię naukową, ale także powstanie nowego samorządu studenckiego. Wiceprzewodniczący Piotr Małolepszy i członkini zarządu ds. współprac Klaudia Kwietniewska widzą w nowym wydziale szansę na rozwój i innowacje.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/ustanowiono-nowy-samorzad-wydzialowy-4193.html
We Wrocławiu na zaproszenie prof. Tadeusza Trziszki, prorektora Uniwersytetu Przyrodniczego ds. nauki i innowacji, przebywali przedstawiciele konsorcjum europejskiego, które być może w najbliższych latach decydować będzie o kierunkach rozwoju gospodarki żywnościowej w Europie.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/liczy_sie_wspoldzialanie-869.html
Jak przeprowadzić operację w nosie zwierzęcia, którego głowa ma niecałe 5 cm długości? 1 kwietnia przyszli studenci wzięli udział w 33 zajęciach i warsztatach, które poprowadzili specjaliści i pasjonaci nauk przyrodniczych, geodezyjnych, weterynaryjnych i rolniczych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/drzwi_otwarte_za_nami-801.html
W najnowszym odcinku podcastu eksperci dr Anna Budny-Walczak z Katedry Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt i Tomasz Stępień, Współpracownik Fundacji Psi Ratownicy opowiadają o psach terapeutycznych, przewodnikach i ratowniczych. Mówią m.in. o ich bohaterskich misjach, jak przeszukują gruzowiska i odnajdują zaginione osoby, czy o psach, które bezpiecznie prowadzą przez życie osoby z niepełnosprawnościami.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/psy-ratownicze--terapeutyczne-i-przewodnicy-bohaterowie-na-czterech-lapach-4191.html
Rada Programowa dla kierunku Biotechnologia Przewodniczący: dr inż. Joanna Chmielewska, prof. uczelni Członkowie: prof. dr hab. Ewa Huszcza dr hab. Zbigniew Lazar dr hab. Grażyna Krasnowska, prof. uczelni dr inż. Tomasz Tronina dr inż. Piotr Juszczyk przedstawiciel studentów – Szymon Komar przedstawiciel otoczenia gospodarczego - dr inż. Agnieszka Nicpońprzedstawiciel otoczenia gospodarczego - dr inż.Grzegorz Kiełbowicz, prezes zarządu firmy Healthcann (PPF Hasco Lek S.A.)
https://wbinoz.upwr.edu.pl/studia/rady-programowe/biotechnologia
„Żerujący" deweloper, nieodpowiedzialne organy wydające pozwolenia i nieświadomy odbiorca końcowy – czy można zmienić dynamikę w tej triadzie? Jak uwrażliwić deweloperów na potrzeby mieszkańców, jakie narzędzia dać urzędom i władzom lokalnym, jak zwiększyć świadomość inwestorów odnośnie godnych warunków życia? Gośćmi podcastu są prof. Tomasz Malczyk i dr Maciej Zathey z Instytutu Gospodarki Przestrzennej.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/patodeweloperka--betonoza-i-brak-mieszkan-w-jakich-warunkach-zyja-polacy-4007.html

Rezultaty: 131 - 140 z 147 podstron

  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 147