Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Zespół pod kierownictwem prof. Andrzeja Gawła z nagrodą ministra rolnictwa „w zakresie wdrażania postępu w rolnictwie”. Naukowcy z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej opracowali innowacyjną metodę wylęgu piskląt w warunkach troskliwego lęgu.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowcy-z-upwr-z-nagroda-za-innowacje-w-rolnictwie-3722.html
Nowo powołana profesor Anna Sokół-Łętowska o tym, co może technolog żywności, o polskich superowocach, nieprzewidywalności ziół i o tym, jakie znaczenie w odkryciach ma przypadek.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-sokol-letowska--rosliny-sa-nieprzewidywalne-4317.html
O misji ratowania głuszców, badaniach na krukach zerkających w lusterka i informacjach zapisanych w skorupach ptasich jaj opowiada dr Joanna Rosenberger z Instytutu Hodowli Zwierząt. To pierwszy wywiad z cyklu „Naukowa siła UPWr”, który przybliży sylwetki młodych, zdolnych naukowców naszej uczelni.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/dr-joanna-rosenberger-ptaki-tez-lubia-sie-bawic-3469.html
Prorektor ds. studenckich i edukacji, prof. Józef Sowiński, wie co to jest ciężka praca na roli. I wie, ile wysiłku i zaangażowania wymaga praca naukowca. Może dlatego najbliższy jest mu pozytywizm, a nie romantyczne zrywy?
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jozef_sowinski_pozytywista-718.html
Profesor Odilio Alves-Filho opowiada o historii suszenia, wszechstronnym wykorzystaniu pomp ciepła do suszenia oraz o tym, jak ważna dla środowiska jest ta technologia. Inicjator Nordic-Baltic Drying Conference i jeden z jej organizatorów będzie gościem czwartej edycji spotkania naukowców z Europy, ale też Ameryki i Azji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/wykorzystanie-pomp-ciepla-do-suszenia-wszechstronna-i-zielona-technologia-3873.html
Pierwsze dyplomy magistrów architektów krajobrazu specjalności Chinese and Polish traditions in shaping of the landscape rozdane. Troje naszych studentów dostało pracę i wraca do Chin, zaś studenci z Chin – zafascynowani naszym krajem – pozostają w Polsce.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/podwojny_dyplom_studia_polsko_chinskie-772.html
Intensywnie. Konkretnie. Wszystko równocześnie. Takie określenia padają najczęściej, jeśli w otoczeniu prof. Jarosława Bosego zapytać, jak się pracuje z nowym rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Mija właśnie 100 dni odkąd prof. Bosy objął funkcję rektora.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/100-dni-przyspieszania-3428.html
w sprawie powołania Komisji ds. przyznawania stanowisk postojowych na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy ul. Norwida 25-31, pl. Grunwaldzkim 24, 24a, 45-51 ul. Grunwaldzkiej 53, 55 oraz ul. Mikulicza-Radeckiego 6
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-ws-powolania-komisji/2021-rok/zarzadzenie-nr-1862021k-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-3-listopada-2021-roku-186.html
Każdy młody człowiek rozpoczynający studia na uczelni wyższej jeszcze zanim zacznie naukę musi odbyć obowiązkowy dzień wstępny. Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (WIKŚIG) taki dzień, w którym nowi studenci, wpisani na I rok studiów, spotkali się z Władzami Wydziału oraz społecznością akademicką zorganizował w dniu 1 października 2024 r. Aula Jana Pawła II w budynku CDN była bez mała wypełniona po brzegi.
https://wiksig.upwr.edu.pl/aktualnosci/dzien-wstepny-na-wiksig-2024-za-nami-345.html
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu uroczyście zainaugurował rok akademicki 2022/2023.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zaczynamy-nowy-rok-akademicki-3893.html

Rezultaty: 1451 - 1460 z 151 podstron

  • 1
  • 145
  • 146
  • 147
  • 151