Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Wydział Rolniczy Uniwersytetu Wrocławskiego 1945-1951 Organizacja i powołanie władz wydziału Powołany po zakończonej wojnie Wydział Rolnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego stał się kontynuatorem długoletnich tradycji nauk rolniczych rozwijanych w Dublanach pod Lwowem. To tam w 1856 roku staraniem Gospodarskiego Towarzystwa Galicyjskiego utworzono wzorcową Szkołę Gospodarstwa Wiejskiego, która w 1901 roku stała się Akademią Rolniczą, pierwszą na ziemiach polskich akademicką uczelnią rolniczą. W (...)
https://wpt.upwr.edu.pl/wydzial/historia--misja-i-strategia/historia
Europejski Program Współpracy Naukowo-Technicznej (European Cooperation in Science and Technology), znany pod akronimem COST, to utrzymywana wspólnie przez 36 państw europejskich i Izrael (jako państwo współpracujące) struktura instytucjonalna, której najważniejszym zadaniem jest organizowanie multilateralnej współpracy naukowo-technicznej krajów członkowskich
https://wiksig.upwr.edu.pl/aktualnosci/przedstawiciele-naszego-wydzialu-w-akcjach-cost-208.html

https://wbihz.upwr.edu.pl/nauka/awanse-naukowe/habilitacje/procedura-habilitacyjna-dr-ryszard-mordak-2.html
Profesor Jan Kuryszko, histolog. Dawał studentom możliwość poznania prawdziwej nauki, nie bał się trudnych badań i cenił interdyscyplinarność. Uważał, że każdy, a naukowiec szczególnie, uczyć się powinien przez całe życie. Zmarł nagle 29 października w wieku 74 lat.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/pozegnalismy-profesora-kuryszke-3659.html
Badania pomiarowe sadzy atmosferycznej przeprowadzone przez trójkę badaczy z Uniwersytetu Przyrodniczego pozwalają ocenić jakość powietrza w różnych punktach Wrocławia. Mogą też być punktem wyjścia do stworzenia mapy miasta pod kątem bezpiecznych zdrowotnie tras dla rowerzystów i pieszych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowcy-z-upwr-badali-stezenie-sadzy-atmosferycznej-3712.html
Wyposażone w elektroniczne czujniki Jajo, które podobnie jak łódź podwodna, potrafi utrzymać się na zaprogramowanej głębokości i mierzyć parametry jakościowe wody: od pH przez zasolenie, przewodnictwo i mętność aż po zawartość tlenu – znalazło się w finale konkursu „Za wybitne osiągnięcia w dziedzinie techniki w 2022 roku” Naczelnej Organizacji Technicznej.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jajo-z-upwr-w-finale-konkursu-naczelnej-organizacji-technicznej-4174.html
Hodowla bydła mięsnego to szansa dolnośląskiego rolnictwa? Naukowcy i hodowcy wspólnie o przyszłości wołowiny, jej znaczeniu w gospodarce i żywieniu człowieka.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/potencjal_rolniczy_dolnego_slaska_i_dozedo-182.html

https://upwr.edu.pl/uczelnia/wladze-uczelni/senat/sklad-senatu-w-kadencji-2024--1.html
Na Dolnym Śląsku działa 5700 gospodarstw rolnych, ale hodowcy i specjaliści nie kryją, że to region, w którym pogłowie bydła mlecznego i mięsnego jest najmniejsze w kraju. Czy program Zielona Dolina to zmieni?
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zielona_dolina_szansa_dla_hodowcow_bydla-14.html
Rada ds. Rolnictwa i Obszarów Wiejskich przy Prezydencie RP ma za zadanie m.in. wypracować spójną strategię rozwoju dla rolnictwa i obszarów wiejskich. W jej gronie znaleźli się również naukowcy – UPWr reprezentuje prof. Antoni Szumny.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-szumny-w-radzie-ds-rolnictwa-i-obszarow-wiejskich-3442.html

Rezultaty: 141 - 150 z 58 podstron

  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 58