Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Wydział Rolniczy Uniwersytetu Wrocławskiego 1945-1951 Organizacja i powołanie władz wydziału Powołany po zakończonej wojnie Wydział Rolnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego stał się kontynuatorem długoletnich tradycji nauk rolniczych rozwijanych w Dublanach pod Lwowem. To tam w 1856 roku staraniem Gospodarskiego Towarzystwa Galicyjskiego utworzono wzorcową Szkołę Gospodarstwa Wiejskiego, która w 1901 roku stała się Akademią Rolniczą, pierwszą na ziemiach polskich akademicką uczelnią rolniczą. W (...)
https://wpt.upwr.edu.pl/wydzial/historia--misja-i-strategia/historia
w sprawie powołania Komisji ds. przyznawania stanowisk postojowych na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przy ul. Norwida 25-31, pl. Grunwaldzkim 24, 24a, 45-51 ul. Grunwaldzkiej 53, 55 oraz ul. Mikulicza-Radeckiego 6
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-ws-powolania-komisji/2021-rok/zarzadzenie-nr-1862021k-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-3-listopada-2021-roku-186.html
Przyznano medale „Za zasługi dla Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Akademii Rolniczej we Wrocławiu” następującym osobom: Na posiedzeniu Rady Wydziału w dniu 10.07.2001 r. 1. doc. dr Jan Anweiler 2. prof. dr hab. inż. Stanisław Bac (junior) 3. prof. dr hab. inż. Stanisław Bieszczad 4. prof. dr inż. Bolesław Broś 5. doc. dr Tadeusz Cichy 6. doc. dr inż. Donat Dejas 7. dr inż. Alfred Dubicki 8. Mieczysław Kiwacz 9. prof. dr hab. inż. Stanisław Kostrzewa 10. prof. dr hab. (...)
https://wiksig.upwr.edu.pl/wydzial/historia--misja-i-strategia/medale
Wiemy coraz więcej, o tym, jak istotną rolę odgrywa mikrobiom w organizmie człowieka, jak zmienia się zależnie od stresujących sytuacji. Również u zwierząt hodowlanych stres zaburza mikrobiologię układu pokarmowego – opowiada Natalia Szeligowska, doktorantka z Wydziału Biologii i Hodowli Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego, główna autorka publikacji, która ukazała się w czasopiśmie „BMC Veterinary Research”.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/mikrobiom-fascynujacy-ekosystem-3807.html
Asyryjskie imperium upadło prawdopodobnie z braku wody. O suszach w Polsce w okresie objętym obserwacjami i na podstawie kronik piszą dr Joanna Markowska i prof. Laura Radczuk.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/co_naukowcy_wiedza_o_suszach-866.html
Prof. Stanisław Czaban marzy o loży honorowej na koncercie noworocznym Filharmoników Wiedeńskich, szykuje się do realizacji dwóch grantów i przyznaje, że w obok teorii w nauce ważna jest praktyka inżynierska.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jubileusz_70_lecia_prof_czabana_jestem_szczesciarzem-303.html
Agnieszka Frydrych-Gierszewska zaczęła pracę w Radomierzu jeszcze na studiach. Dla niej po ślubie do Radomierza przeniósł się również Wojtek, przy okazji spełniając marzenie o pasieniu stada krów. Razem opowiadają o pasji, która daje siłę na pracę w dzień i w nocy.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/stacja_badawczo_dydaktyczna_w_radomierzu-548.html
Prof. Alina Wieliczko została doktorem honoris causa Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii we Lwowie. Jest pierwszą kobietą w historii tej uczelni, którą przyznano tę godność.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof_alina_wieliczko_doktorem_honoris_causa_lwowskiej_uczelni-371.html

Rezultaty: 261 - 270 z 27 podstron