Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Miasto krasnali na tropie mikrożycia – pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna edycja Ogólnopolskich Dni Biotechnologii, podczas których 12 maja przy ul. Kuźniczej będzie można spotkać koła naukowe UPWr.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/ogolnopolskie_dni_biotechnologii-360.html
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu dołączył do tegorocznej edycji akcji Caritas Archidiecezji Wrocławskiej „Talent miłosierdzia”.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/wspieramy_talent_milosierdzia-602.html
Podczas ostatniego posiedzenia senatu w 2018 roku zatwierdzono m.in. prowizorium planu rzeczowo-finansowego na rok 2019 i roczny wymiar zadań dydaktycznych nauczycieli akademickich i zasady rozliczania godzin dydaktycznych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/grudniowe_posiedzenie_senatu_2018-245.html
Aż pięciu naukowców UPWr – dr Sabina Lachowicz, dr hab. Aleksandra Pawlak, dr Magdalena Rakicka-Pustułka, dr Jarosław Popłoński i dr Rafał Kolenda – otrzymało stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego dla wybitnie uzdolnionych młodych naukowców.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/stypendia_ministra_dla_wybitnych_mlodych_naukowcow_28_11_2019-78.html
Warunków było kilka: nie mogli mieć więcej niż 30 lat i musieli być ambitni. Liczyły się też pomysły badawcze, innowacyjność i interdyscyplinarność, a do wygrania było 60 tys. zł na staże naukowe i badania. Pierwszy konkurs „Innowacyjny Doktorat” został rozstrzygnięty.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/siedmioro_wspanialych-581.html
Co łączy pandemię, chrupki, rzekę i hydraulikę? Dr Maciej Gruszczyński i Jan Błotnicki, którzy pracując nad prototypem urządzenia do badania prędkości wody, a między pomiarami terenowymi a pandemią, skonstruowali bezdotykowy dozownik płynu do dezynfekcji dłoni.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/czasem-trzeba-cos-z-siebie-dac-3355.html
Na pytanie, dlaczego został naukowcem, profesor Trziszka odpowiada krótko: – Zawsze lubiłem się uczyć, a zawód naukowca wydał mi się bardzo pociągający i z perspektywy lat mogę dzisiaj w pełni świadomie powiedzieć, że nie pomyliłem się w swoich młodzieńczych ocenach.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/tadeusz_trziszka_wizjoner_i_biznesmen-715.html
Po tym jak przyjrzeliśmy się uczelnianym standardom i wdrożyliśmy zasady Europejskiej Karty Naukowca Komisja Europejska przyznała nam logo HR Excellence in Research.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/upwr_z_logo_human_resources_excellence_in_research-577.html
– Od początku reagujemy na zmieniającą się rzeczywistość naukową i gospodarczą – mówi prof. Bernard Kontny, dziekan Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji w związku z jubileuszem wydziału.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/65_lecie_wydzialu_inzynierii_ksztaltowania_srodowiska_i_geodezji-765.html
Studenci Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UPWr, jako jedyni w Europie, uczą się na nowoczesnych symulatorach endoskopowych. Dzięki temu mają możliwość przeprowadzić symulowany proces np. gastroskopii i bronchoskopii, a po zakończeniu, szczegółowo przeanalizować jego przebieg. W grudniu na UPWr trafił trzeci taki symulator.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/kolejny-symulator-na-weterynarii-ksztalcimy-ponad-europejski-standard-4245.html

Rezultaty: 271 - 280 z 148 podstron

  • 1
  • 27
  • 28
  • 29
  • 148