Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Doktorzy i ich promotorzydr Karolina Tkacz prof. dr hab. inż. Aneta Wojdyło dr Igor Turkiewicz prof. dr hab. inż. Aneta Wojdyło dr Mateusz Drożdżewskiprof. dr hab. inż. Krzysztof Sośnica dr Dariusz Strugarek prof. dr hab. inż. Krzysztof Sośnica dr Katarzyna Kosiorowskadr hab. Aleksandra Mirończuk dr Aneta Urbanekdr hab. Aleksandra Mirończuk dr Agata Mikołajczyk-Martinez prof. dr hab. Maciej Ugorski dr Marcjanna Wimonć prof. dr hab. Maciej Ugorski dr Paulina Bączekdr hab. inż. Aleksandra (...)
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/lista-doktorow-i-ich-promotorow-2023

https://centrumzasobow.upwr.edu.pl/aktualnosci/trojwymiarowe-modele-drzew-pomoga-niewidomym-w-nauce-15.html
Studenci i naukowcy trzech wrocławskich uczelni projektują ogród społeczny dla seniorów. Wszystko dzięki finansom płynącym z miasta.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/wazza-ciepla--czyli-wspolna-inicjatywa-miasta-i-wroclawskich-uczelni-4115.html
w sprawie ustalenia i ogłoszenia wyników oraz stwierdzenia wyboru członków Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na kadencję 2024-2028
https://bip.upwr.edu.pl/uniwersytet/uczelniana-komisja-wyborcza/uchwaly-uczelnianej-komisji-wyborczej/kadencja-2023-2027/uchwala-nr-72024-uczelnianej-komisji-wyborczej-11.html
w sprawie ustalenia składów Wydziałowych Komisji ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na kadencję do 31 stycznia 2025 roku
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-ws-powolania-komisji/2022-rok/zarzadzenie-nr-222022k-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-10-marca-2022-roku-22.html
Uprawiana była od dawna, ale odkrył ją ponownie w latach 20. XX wieku prof. Kazimierz Rouppert. Fasola z orzełkiem to efekt samoistnej mutacji. Pod zaborem rosyjskim za jej uprawę groziły wysokie kary. Tradycyjnie dodawano ją do potraw wigilijnych jako symbol tęsknoty za wolnością i niepodległością.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jesli_swieto_to_z_fasola_niepodleglosci-262.html
W drugiej edycji konkursu o Nagrodę Naukową Prezesa Polskiej Agencji Kosmicznej na najlepszą studencką pracę dyplomową z zakresu inżynierii kosmicznej wyróżniono dwoje studentów UPWr.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/absolwenci_upwr_z_nagrodami_polskiej_agencji_kosmicznej-34.html
Troje studentów i dwie doktorantki UPWr wśród zdobywców stypendiów ministra za wybitne osiągnięcia naukowe. To nagroda za ambicje i wytrwałość.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/stypendia_ministra_za_wybitne_osiagniecia_naukowe-445.html
Profesor Jan Kuryszko, histolog. Dawał studentom możliwość poznania prawdziwej nauki, nie bał się trudnych badań i cenił interdyscyplinarność. Uważał, że każdy, a naukowiec szczególnie, uczyć się powinien przez całe życie. Zmarł nagle 29 października w wieku 74 lat.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/pozegnalismy-profesora-kuryszke-3659.html
Biebrzański Park Narodowy – o jego powstanie walczył prof. Adam Pałczyński, uczeń prof. Stanisława Tołpy. Kiedy chciano osuszyć bagna, przekonywał, że ten cenny obszar musi być chroniony. O torfowiskach opowiada prof. Klara Tomaszewska z Katedry Botaniki i Ekologii Roślin.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jak-naukowcy-z-upwr-ratowali-biebrzanskie-bagna-1283.html

Rezultaty: 351 - 360 z 67 podstron

  • 1
  • 35
  • 36
  • 37
  • 67