Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Piwowarzy żartują, że ich zadaniem jest tylko przygotowanie brzeczki, a zadaniem drożdży – cała reszta. Badania na Uniwersytecie Przyrodniczym pokazują, jak zastosowanie różnych szczepów tych mikrorganizmów wpływa na jakość piwa. Co to znaczy jakość, dowiemy się dziś na finale Akademii Dobrego Piwa.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/niekonwencjonalne-drozdze-i-ciemne-slody--czyli-jak-stworzyc-piwo-4087.html
Wrocławski obszar funkcjonalny nie tylko jest w stanie zaspokoić lokalne, wegetariańskie potrzeby żywnościowe mieszkańców, ale nawet ma nadwyżki, którymi mógłby się podzielić. Nie wszystkie z ośrodków badanych na Uniwersytecie Przyrodniczym mają taką możliwość. Wyniki badań pokazują, że europejskie miasta mają problem z samowystarczalnością.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/mniej-kalorii--wiecej-swiadomosci-3985.html
Chcieliśmy odtworzyć zniszczone przez nawłocie łąki wraz z ich bioróżnorodnością – opowiada prof. Magdalena Szymura. Przez sześć lat prowadziła eksperyment z roślinami, które stały się inspiracją dla poety, a są utrapieniem dla biologów.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/najezdzcy-czwartej-klasy-3924.html
Mieszkańcy małych miast i wsi mogą odegrać kluczową rolę w transformacji energetycznej w Polsce. Właśnie te społeczności mają potencjał stworzenia lokalnych i niezależnych systemów, które gwarantują bezpieczeństwo energetyczne w całym kraju.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/czysta-energia-kto-jest-dluznikiem--a-kto-wierzycielem-4251.html
Wiele krów traci ciążę na wczesnym etapie, do 50 dnia. Ustalenie ich profilu hematologicznego pomaga w wykryciu zaburzeń rozrodczych. Szybka diagnostyka ma kluczowe znaczenie dla utrzymania rentowności stada i efektywnej reprodukcji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/hodowla-bydla--miedzy-zyskiem-a-dobrostanem-4190.html
Z Grenlandii co sekundę znika sześć tysięcy ton lodu. W coraz szybszym tempie ubywa go także na Antarktydzie. Naukowcom z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki udaje się, dzięki technikom satelitarnym, monitorować stan obszarów polarnych. Ich kondycja jest ściśle związana z zawirowaniami klimatycznymi, których doświadczamy coraz częściej.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/lodowce-pod-obserwacja--czyli-laserowy-powrot-do-przeszlosci-4302.html
Nowo mianowany prof. Przemysław Bąbelewski o tym, dlaczego zakochał się we Wrocławiu i jego parkach, o znaczeniu drzew w mieście, o ogrodach, o tym, jakie arboretum jest jego zdaniem najpiękniejsze w Polsce i o tym, dlaczego z naszego krajobrazu zniknie brzoza.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-babelewski--nie-istniejemy-bez-roslin-4436.html
Warunków było kilka: nie mogli mieć więcej niż 30 lat i musieli być ambitni. Liczyły się też pomysły badawcze, innowacyjność i interdyscyplinarność, a do wygrania było 60 tys. zł na staże naukowe i badania. Pierwszy konkurs „Innowacyjny Doktorat” został rozstrzygnięty.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/siedmioro_wspanialych-581.html
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu tradycyjnie przyłączył się do międzynarodowej akcji Światowego Dnia Wody 2017
https://wiksig.upwr.edu.pl/aktualnosci/swiatowy-dzien-wody-2017-juz-za-nami-140.html
Profesor Ángel Antonio Carbonell Barrachina, doktor honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu o chemii, alchemii, znaczeniu współpracy międzynarodowej i o tym, dlaczego pokochał Wrocław.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/profesor-carbonell-barrachina--upwr-jest-pelen-moich-przyjaciol-3629.html

Rezultaty: 431 - 440 z 45 podstron

  • 1
  • 43
  • 44
  • 45