Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Założenie ogrodu społecznego i badanie wpływu wirusów na komórki – to dwa projekty dofinansowane przez FAST, które udało się zrealizować kołom naukowym działającym na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Projekty realizowane były w trudnym czasie pandemii, ale oba udało się zamknąć z sukcesem.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/od-ogrodu-dla-seniorow-po-badania-wirusow-projekty-kol-naukowych-upwr-3512.html
Dwa kraje i dwa dyplomy – 15 września rozpocznie się nabór na anglojęzyczne studia II stopnia na kierunku Food Technology. UPWr będzie je realizował wspólnie z hiszpańską uczelnią Universidad Miguel Hernández de Elche. Studenci spędzą część studiów w Orihueli, gdzie poznają m.in. technologie i produkty regionalne.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/food-technology-nowy-kierunek-na-upwr-3587.html
Konsorcjum z udziałem naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu będzie realizować jeden z projektów nagrodzonych w międzynarodowym konkursie ENUTC: ERA-NET Urban Transformation Capacities. Na 152 wnioski finansowanie zdobyło tylko 16.
https://wiksig.upwr.edu.pl/aktualnosci/cityco--czyli-jak-stworzyc-miasto-przyjazne-seniorom-296.html
Komórki macierzyste zwierząt to wyjątkowo cenny materiał. Naukowcy sprawdzili, że pobrane z pępowiny kotów mają różne właściwości. Można je wykorzystać w medycynie regeneracyjnej i do wspomagania rozrodu. Budzą nadzieje, ale i dylematy – gdzie są granice ingerencji genetycznej u zwierząt?
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/komorki-do-zadan-specjalnych-4074.html
Wrocławski obszar funkcjonalny nie tylko jest w stanie zaspokoić lokalne, wegetariańskie potrzeby żywnościowe mieszkańców, ale nawet ma nadwyżki, którymi mógłby się podzielić. Nie wszystkie z ośrodków badanych na Uniwersytecie Przyrodniczym mają taką możliwość. Wyniki badań pokazują, że europejskie miasta mają problem z samowystarczalnością.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/mniej-kalorii--wiecej-swiadomosci-3985.html
Prof. Tomasz Malczyk z Instytutu Gospodarki Przestrzennej opowiada między innymi o istotności dialogu w dydaktyce i życiu zawodowym oraz swoich systemach nauczania.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-tomasz-malczyk-na-zajeciach-najwazniejszy-jest-dialog-3793.html
12 milionów złotych z programów Narodowego Centrum Nauki zdobyli liderzy Wiodących Zespołów Badawczych na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. To historyczny rekord.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/ponad-12-mln-zl-z-grantow-ncn-to-rekord-3317.html
mgr Paweł Buksakasystentpokój 207; tel. 71 320 5281e-mail: pawel.buksak@upwr.edu.plKonsultacje:poniedziałek, godz. 13:30-14:15 (stacjonarnie)piątek, godz. 9:30-10:15 (stacjonarnie)wtorek, godz. 8:30-10:00 (zdalnie, po uprzednim kontakcie mailowym) mgr Anna Cegłowska-McCannstarszy asystentpokój 305; tel. 71 320 5286e-mail: anna.ceglowska-mccann@upwr.edu.plKonsultacje:poniedziałek, godz.10:15-11:45 (stacjonarnie)piątek, godz. 11:35-13:05 (stacjonarnie) mgr Stanisław Chwiszczukasystentpokój (...)
https://sjo.upwr.edu.pl/studium/konsultacje/zespol-jezyka-angielskiego
Konsorcjum z udziałem naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu będzie realizować jeden z projektów nagrodzonych w międzynarodowym konkursie ENUTC: ERA-NET Urban Transformation Capacities. Na 152 wnioski finansowanie zdobyło tylko 16.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/cityco--czyli-jak-stworzyc-miasto-przyjazne-seniorom-3726.html
Weterynaria jest szeroką dziedziną – współczesnych gatunków zwierząt jest ponad milion, a także niemało jest środowisk w których żyją i chorób, na które cierpią. Liczba studenckich kół naukowych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej odzwierciedla szerokość tej dziedziny, bo na wydziale, na którym jest tylko jeden kierunek, kół naukowych jest aż osiem.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/przewodnik-po-kolach-naukowych-wmw-3795.html

Rezultaty: 451 - 460 z 51 podstron

  • 1
  • 45
  • 46
  • 47
  • 51