Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
W hodowlach niektórych ras psów pożądane są duże oczy, krótki nos i szeroka czaszka, co może wiązać się w wielu przypadkach z wyższą predyspozycją do występowania chorób. Np. rasy określane jako brachycefaliczne, jak pekińczyki, shih tzu, mopsy, boksery, czy buldogi francuskie, mają obecnie nie tylko jedną z najkrótszych oczekiwanych długości życia, ale są również w grupie najdroższych w utrzymaniu pod kątem opieki weterynaryjnej.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/lekarze-weterynarii-upwr-podpisali-porozumienie-dotyczace-etyki-w-rozrodzie-4150.html
Dokładne wygrabianie liści sprawia, że nasz ogród zamienia się w biologiczną pustynię. – Opadłe liście przyczyniają się do powstawania próchnicy, która gromadzi się w glebie, a to jest najcenniejszy i najbardziej naturalny nawóz. To również środowisko życia mikroorganizmów, schronienie dla mniejszych zwierząt oraz stołówka dla zimujących u nas ptaków – wylicza prof. Przemysław Bąbelewski z Wydziału Przyrodniczo-Technologicznego UPWr.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/eksperci-upwr--wygrabianie-lisci-niszczy-bioroznorodnosc-4177.html
Prof. Jarosław Bosy, który 1 września przejmie z rąk rektora Tadeusza Trziszki stery Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, skompletował zespół prorektorów.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/druzyna-nowego-rektora-3358.html
Na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu zaczynają się spotkania wyborcze, które do końca stycznia wyłonią 200 elektorów.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/ruszaja_wybory_pierwsi_beda_elektorzy-31.html
Dr Sylwia Cyboran-Mikołajczyk z Katedry Fizyki i Biofizyki dostała grant w „Miniaturze” – 50 tys. na badania molekularne skutków oddziaływania cyjanidyny i jej glikozydów jako nutraceutyków z komórkami, błonami komórkowymi oraz lipidowymi modelami błon komórkowych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/grant_z_miniatury_na_badania_molekularne-511.html
Wydawnictwo Elsevier opublikowało ranking najczęściej cytowanych naukowców na świecie. Wśród 200 tysięcy najbardziej wpływowych autorów publikacji naukowych znaleźli się przedstawiciele Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowcy-upwr-w-rankingu-top-2-najbardziej-wplywowych-naukowcow-na-swiecie-3901.html
Katastrofa ekologiczna na Odrze oznacza nie tylko śmierć ryb, ale też zagrożenie dla ptactwa i zwierząt żyjących nad nią. Naukowcy UPWr w cyklu poświęconym Odrze opowiedzą o rzece i spróbują nakreślić scenariusze dotyczące jej przyszłości. W pierwszym odcinku dr hab. Monika Kowalska-Góralska z Zakładu Limnologii i Rybactwa UPWr mówi o rybach.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/eksperci-upwr-o-odrze--rzeka-jest-ubozsza-o-setki-ton-ryb-3867.html
Sok z aronii może mieć ogromne znaczenie w okresie walki z pandemią COVID-19 – uznało jury konkursu „Lider Bezpieczeństwa Państwa” i nagrodziło jego producenta: firmę VIANAT z Podkarpacia. Właściwości lecznicze aronii odkrył prof. Jan Oszmiański z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Naukowiec od kilku lat współpracuje z nagrodzoną firmą.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/sok-z-aronii-nagrodzony-naukowiec-upwr-odkryl-jego-wlasciwosci-lecznicze-3621.html
Obchody Dnia Wody na świecie i na UPWr pod hasłem „Woda dla natury”. Wiedzą o wodzie i wszystkim, co z nią związane dzieli się tego dnia Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/swiatowy_dzien_wody_2018-415.html
Tomasz Romanowski, nasz rekruter z Biura Rektrutacji UPWr, nie tylko o najczęstszych pytaniach od kandydatów na studia, jakie słyszy na targach edukacyjnych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zanim_przyjdziesz_do_nas_na_studia-570.html

Rezultaty: 481 - 490 z 148 podstron

  • 1
  • 48
  • 49
  • 50
  • 148