Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Wielce szanowne Panie, dostojni Panowie, Drodzy Przyjaciele, mija siedem tygodni od chwili, gdy w tej auli inaugurowaliśmy rok akademicki, a dzisiaj mam wielką radość wspólnie z Państwem świętować 65. rocznicę istnienia we Wrocławiu naszego uniwersytetu. Święto uczelni od lat obchodzimy równolegle ze Świętem Nauki Wrocławskiej celebrowanym w rocznicę wykładu wygłoszonego 15 listopada 1945 roku przez profesorów Ludwika Hirszfelda na Uniwersytecie i Kazimierza Idaszewskiego na Politechnice. (...)
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/przemowienie-rektora-tadeusza-trziszki-2016
Katedra Biochemii i Biologii Molekularnej - badania naukowe Molekularne podstawy chorób zwierząt i ludzi Rola adhezyn FimH fimbrii typu 1 w patogenezie zakażeń pałeczkami Salmonella. Zespół: prof. dr hab. Maciej Ugorski, dr hab. Krzysztof Grzymajło, prof. uczelni, lek. wet. mgr Aleksandra Orłowska, lek. wet. Agata Mikołajczyk Bakterie z rodziny Enterobacteriacae, łącznie z rodzajem Salmonella, posiadają na swojej powierzchni włókienkowate organella noszące nazwę fimbrii typu 1. Fimbrie te (...)
https://wmw.upwr.edu.pl/wydzial/struktura/katedra-biochemii-i-biologii-molekularnej/badania-naukowe
Sześć projektów zgłoszonych przez naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zakwalifikowało się do kolejnej edycji programu Mozart, wspieranego przez gminę Wrocław i organizowanego przez Wrocławskie Centrum Akademickie.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/mozart_2019_szesc_projektow_z_upwr-17.html
Agnieszka Frydrych-Gierszewska zaczęła pracę w Radomierzu jeszcze na studiach. Dla niej po ślubie do Radomierza przeniósł się również Wojtek, przy okazji spełniając marzenie o pasieniu stada krów. Razem opowiadają o pasji, która daje siłę na pracę w dzień i w nocy.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/stacja_badawczo_dydaktyczna_w_radomierzu-548.html
Właśnie skończył 100 lat – urodził się 5 grudnia 1923 roku. Żołnierz Armii Krajowej, więzień stalinowskich łagrów i naukowiec, o którym przyjaciele i wychowankowie mówią krótko – człowiek wartości. Jerzy Kiersnowski.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/100-lat-wyjatkowego-zycia-4203.html
Nowo mianowana prof. Anna Gliszczyńska o tym, co wiemy dzięki chemikom, co to jest chemia żywności, do czego można wykorzystać fosfolipidy i co kryje się pod terminem „biokataliza”.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-gliszczynska--chemia-jest-kluczem-do-poznania-zywych-organizmow-3992.html
Prof. Alina Wieliczko została doktorem honoris causa Uniwersytetu Medycyny Weterynaryjnej i Biotechnologii we Lwowie. Jest pierwszą kobietą w historii tej uczelni, którą przyznano tę godność.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof_alina_wieliczko_doktorem_honoris_causa_lwowskiej_uczelni-371.html
Nowo mianowana prof. Edyta Kostrzewa-Susłow o wyjątkowych właściwościach flawonoidów, odkrywaniu tradycyjnej medycyny i marzeniach naukowca.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/rosliny-na-zdrowie-dwa-3357.html
Szkoła Doktorska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – integralnie związana z Wiodącymi Zespołami Badawczymi, których liderzy i członkowie są promotorami doktoratów powstających w Szkole i tworzą wraz z przedstawicielem doktorantów Radę SD. Po dwóch latach istnienia SD i jej doktoranci są w trakcie ewaluacji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/szkola-doktorska-upwr-okno-na-swiat-3633.html
Jesienią 1956 roku na fali popaździernikowej odwilży we Wrocławiu powstały Studenckie Komitety Rewolucyjne, które zaangażowały się w wybory do Sejmu w 1957 roku. Ten z naszej uczelni z Wacławem Leszczyńskim na czele doprowadził do wygranej prof. Antoniego Wojtysiaka.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jak_studenci_wybrali_posla_w_1957_roku-58.html

Rezultaty: 501 - 510 z 51 podstron

  • 1
  • 49
  • 50
  • 51