Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Żołnierz Armii Krajowej. Walczyła w Powstaniu Warszawskim w stopniu strzelca – na Żoliborzu. Maturę zdała w Anglii, ale na studia wróciła do Polski. Do Wrocławia. Wybitna polska naukowiec zmarła w wieku 91 lat.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zegnamy_prof_marie_radomska-389.html
Był wybitnym naukowcem, który otworzył medycynę weterynaryjną na współpracę z medycyną człowieka. Cztery kadencje stał na czele Uniwersytetu Przyrodniczego. Odszedł człowiek-legenda z uczelnią związany od 1945 roku.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zmarl_prof_ryszard_badura-224.html
Był świetnym tancerzem. Doskonale jeździł konno i na nartach. Lubił pracować w niedziele i święta, bo miał wtedy uczelnię dla siebie. Prof. Tadeusz Olbrycht, wybitny naukowiec, wymagający nauczyciel, człowiek zasad.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-tadeusz-olbrycht-z-pasja-i-konsekwentnie-3557.html
Prof. Bożena Obmińska-Mrukowicz, kierownik Katedry Farmakologii i Toksykologii, przez studentów uważana za jednego z najlepszych nauczycieli akademickich na Uniwersytecie Przyrodniczym: – Nie da się oddzielić dydaktyki od nauki. Dobry nauczyciel musi być też dobrym naukowcem, bo jego zadaniem jest przekazywanie wiedzy najnowszej i na najwyższym poziomie.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-obminska-mrukowicz--zawsze-mam-czas-dla-studentow-3669.html
Jubilatka, prof. Bożena Patkowska-Sokoła o dobroczynnym działaniu kwasów tłuszczowych CLA uzyskiwanych z mleka owiec, o łagodności, jakiej uczą te zwierzęta i o tym, dlaczego warto się uczyć.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof_patkowska_sokola_uwierzmy_w_cla_dla_zdrowia-289.html
Prof. Leszek Pływaczyk – człowiek pełen pasji. Nie tylko swoim wychowankom mówi: – Nie marnujmy życia, pracujmy – nie tylko dla siebie...
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jubileusz-jak-swieto-nauki-3441.html
Asyryjskie imperium upadło prawdopodobnie z braku wody. O suszach w Polsce w okresie objętym obserwacjami i na podstawie kronik piszą dr Joanna Markowska i prof. Laura Radczuk.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/co_naukowcy_wiedza_o_suszach-866.html
Nazwa operacji: „Wołowina z Zielonej Doliny – tworzenie sieci na rzecz współpracy dotyczącej hodowli bydła mięsnego na Dolnym Śląsku” Operacja „Wołowina z Zielonej Doliny – tworzenie sieci na rzecz współpracy dotyczącej hodowli bydła mięsnego na Dolnym Śląsku” realizowana jest w ramach umowy zawartej pomiędzy Dolnośląskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego z siedzibą we Wrocławiu a Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata (...)
https://centrumzasobow.upwr.edu.pl/o-centrum/projekty/zakonczone/wolowina-z-zielonej-doliny-tworzenie-sieci-na-rzecz-wspolpracy-dotyczacej-hodowli-bydla-miesnego-na-dolnym-slasku
Zakład Anatomii Zwierząt: Badania naukoweProf. dr hab. Maciej JaneczekDr hab. Aleksander Chrószcz, prof. uczelni Badania z zakresu archeozoologii i paleopatologii, badania in vivo na modelach zwierzęcych. Współpraca z Instytutem Archeologii Uniwersytetu Wrocławskiego i Instytutem Archeologii i Etnologii PAN we Wrocławiu, Instytutem Archeologii Słowackiej Akademii Nauk w Nitrze, Katedrą Anatomii Zwierząt Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Zakładem Chirurgii (...)
https://wmw.upwr.edu.pl/wydzial/struktura/katedra-biostruktury-i-fizjologii-zwierzat/badania-naukowe-katedra-biostruktury
Agrometeorolog, meliorant, nauczyciel wielu pokoleń studentów i uczniów. Do Wrocławia przyjechał w 1946 roku. Jego dorobek doceniła uczelnia, z którą był związany, przyznając mu tytuł doktora honoris causa ówczesnej Wyższej Szkoły Rolniczej, dzisiejszego Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/stanislaw-bac-naukowiec-i-zolnierz-3478.html

Rezultaty: 551 - 560 z 58 podstron

  • 1
  • 55
  • 56
  • 57
  • 58