Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
W ramach interdyscyplinarnego projektu, antropolodzy i archeolodzy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odkrywają materialne dowody i zapomniane groby ofiar nazizmu. Osoby zainteresowane mogą zobaczyć, jak wygląda ich praca i wykopaliska podczas Dni z Archeologią. Ostatnia edycja miała miejsce 9 sierpnia.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/odkrywanie-krajobrazow-represji-nazistowskich-badania-naukowcow-z-upwr-4410.html
Już drugi rok z rzędu Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu utrzymuje się w czołówce uczelni, których naukowcy uzyskali najwięcej patentów. W 2021 roku było ich 118 dając nam trzecie miejsce w rankingu Urzędu Patentowego RP, rok później 56, co pozwoliło zająć miejsce czwarte.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/upwr-wsrod-liderow-polskiej-wynalazczosci-4181.html
Podczas wizyty przeprowadzono rozmowy na temat współpracy w zakresie wymiany doświadczeń związanych z gospodarowaniem zasobami wody na obszarach wiejskich
https://wiksig.upwr.edu.pl/aktualnosci/delegacja-centrum-doradztwa-rolniczego-w-brwinowie-na-naszym-wydziale-154.html
Medale i odznaczenia za Zasługi dla Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, uroczystość przyznania doktoratu honoris causa prof. Anna Van Soom z Uniwersytetu w Gandawie, piknik studencki i tłumy wrocławian podczas zamykającego Święto i Dni Przyrodników jarmarku na Pawłowicach – wspólne świętowanie było i uroczyste, i rodzinne.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/swieto-uniwersytetu-przyrodniczego-2023-za-nami-4072.html
300 milionów złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego – to wymierny efekt porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Przyrodniczym i Dolnośląskim Urzędem Marszałkowskim dotyczącym budowy „Zielonej Doliny”.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zielona_dolina_podpisano_porozumienie_upwr_i_samorzadu-535.html
w sprawie wprowadzenia zmian do zarządzenie nr 22/2022/K Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu z dnia 10 marca 2022 roku w sprawie ustalenia składów Wydziałowych Komisji ds. Zapewnienia Jakości Kształcenia w Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu na kadencję do 31 stycznia 2025 roku
https://bip.upwr.edu.pl/akty-prawne/zarzadzenia/zarzadzenia-ws-powolania-komisji/2023-rok/zarzadzenie-nr-412023k-rektora-uniwersytetu-przyrodniczego-we-wroclawiu-z-dnia-14-lutego-2023-roku-43.html

https://rekrutacja.upwr.edu.pl/aktualnosci/spotkania-ze-szkolami-69.html
Tłumy wrocławian, kolejki przy stoiskach wystawców, warsztaty serowarskie, winiarskie i sensoryczne dla dzieci, wreszcie nagrody w konkursach – po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią Święto sera i wina wróciło do Pawłowic.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/vii-swieto-sera-i-wina-za-nami-3887.html
Na półkach w gabinecie prof. Barbary Kwiatkowskiej z Instytutu Biologii Środowiskowej leżą obok siebie czaszki średniowiecznych wrocławskich mieszczan, odlewy czaszek przodków człowieka i rekonstrukcje ich wyglądu. Nad nimi złota statuetka Oscara, którą prof. Kwiatkowska otrzymała od studentów żegnających się z uczelnią. Złoty środek na dobry kontakt ze studentami? Uprzejmość, szacunek i życzliwość. Tylko tyle i aż tyle.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-barbara-kwiatkowska-oscar-i-historyczne-sledztwa-3525.html
Biebrzański Park Narodowy – o jego powstanie walczył prof. Adam Pałczyński, uczeń prof. Stanisława Tołpy. Kiedy chciano osuszyć bagna, przekonywał, że ten cenny obszar musi być chroniony. O torfowiskach opowiada prof. Klara Tomaszewska z Katedry Botaniki i Ekologii Roślin.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/jak-naukowcy-z-upwr-ratowali-biebrzanskie-bagna-1283.html

Rezultaty: 571 - 580 z 62 podstron

  • 1
  • 57
  • 58
  • 59
  • 62