Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Sala 305 w budynku politechniki. 15 listopada 1945 roku, godzina 9.30 – tego dnia wykładem prof. Kazimierza Idaszewskiego rozpoczął się w polskim Wrocławiu pierwszy powojenny rok akademicki 1945/1946. Na weterynarii wykłady rozpoczęły się niecałe dwa tygodnie później.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/swieto-wroclawskiej-nauki-3407.html
Zakład Hodowli Trzody Chlewnej i Koni W 2020 roku Zakład Hodowli Trzody Chlewnej oraz Zakład Hodowli Koni i Jeździectwa zostały połączone tworząc Zakład Hodowli Trzody Chlewnej i Koni Zakład Hodowli Trzody Chlewnej Zakład Hodowli Trzody Chlewnej powstał w 1954 roku. Początkowo związany był z Katedrą Szczegółowej Hodowli i Żywienia Zwierząt, w latach 1972-1981 z Instytutem Hodowli i Technologii Produkcji Zwierzęcej a od 2003 roku z Instytutem Hodowli Zwierząt. Pierwszym kierownikiem Zakładu, (...)
https://wbihz.upwr.edu.pl/wydzial/struktura-wydzialu/instytut-hodowli-zwierzat/zaklad-hodowli-trzody-chlewnej-i-koni/rys-historyczny

https://upwr.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/historia-uczelni/doktorzy-honoris-causa/prof-zygmunt-pejsak-65.html
70 ekspertów na 70. urodziny – 5 dni, 40 godzin konsultacji, ponad 100 telefonicznych porad i 400 voucherów. Dziś podsumowujemy Tydzień Przyrodników, doradzamy z jakich źródeł wiedzy korzystać na co dzień, rozdajemy kolejne vouchery, a dla tych, którzy nie zdążyli zadzwonić – publikujemy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/tydzien-przyrodnikow-w-liczbach-i-nie-tylko-3542.html

https://upwr.edu.pl/uczelnia/o-uczelni/historia-uczelni/odznaczeni-medalem-za-zaslugi-dla-upwr/2023dr-hab-sebastian-skuz-1.html
Wydział Rolniczy Uniwersytetu Wrocławskiego 1945-1951 Organizacja i powołanie władz wydziału Powołany po zakończonej wojnie Wydział Rolnictwa Uniwersytetu Wrocławskiego stał się kontynuatorem długoletnich tradycji nauk rolniczych rozwijanych w Dublanach pod Lwowem. To tam w 1856 roku staraniem Gospodarskiego Towarzystwa Galicyjskiego utworzono wzorcową Szkołę Gospodarstwa Wiejskiego, która w 1901 roku stała się Akademią Rolniczą, pierwszą na ziemiach polskich akademicką uczelnią rolniczą. W (...)
https://wpt.upwr.edu.pl/wydzial/historia--misja-i-strategia/historia
Prof. Andrzej Kotecki został wyróżniony tytułem doktora honoris causa Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. W wykładzie, który wygłosił podczas uroczystości, mówił o roślinach uprawianych w polu, opisanych w „Panu Tadeuszu”.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-kotecki-wyrozniony-doktoratem-honoris-causa-3758.html
Prof. Zygmunt Litwińczuk z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, doktor honoris causa UPWr o związkach człowieka ze zwierzętami, ochronie genetycznej bydła, o tym, dlaczego wybrał zootechnikę i czy zrobiłby to jeszcze raz.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prace_naukowa_trzeba_pokochac_jak_piekna_i_madra_dziewczyne-678.html

https://bip.upwr.edu.pl/uniwersytet/komisje--rzecznicy--pelnomocnicy/rzecznicy-dyscyplinarni-komisje-dyscyplinarne-komisja-pojednawcza-i-dorazne/rzecznicy-dyscyplinarni-komis-1.html
Prof. Zbigniew Dobrzański z Katedry Higieny Środowiska i Dobrostanu Zwierząt został profesorem honorowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, z którym współpracuje od 35 lat m.in. w zakresie badańnaukowych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof_zbigniew_dobrzanski_profesorem_honorowym_w_lublinie-398.html

Rezultaty: 51 - 60 z 8 podstron