Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane

https://wiksig.upwr.edu.pl/wydzial/struktura/katedra-architektury-krajobrazu/wizytowki-pracownikow/justyna-rubaszek-7.html
Piętnaście polskich uczelni kształci przyszłych architektów krajobrazu, choć Ustawa 2.0 zlikwidowała ten tytuł zawodowy, a sam kierunek przypisywany jest do różnych dyscyplin. Jaka jest więc przyszłość architektury krajobrazu w Polsce?
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/architektura_krajobrazu_pytania_o_przyszlosc-93.html
Zarządzanie? Zwykle kojarzy nam się z finansami, nieruchomościami, kadrą czy ryzykiem. Zarządza się także ściekami, a czas gra tu bardzo ważną rolę.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/scieki--kompromis-miedzy-ekonomia-a-ekologia-4138.html
Weterynaria jest szeroką dziedziną – współczesnych gatunków zwierząt jest ponad milion, a także niemało jest środowisk w których żyją i chorób, na które cierpią. Liczba studenckich kół naukowych na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej odzwierciedla szerokość tej dziedziny, bo na wydziale, na którym jest tylko jeden kierunek, kół naukowych jest aż osiem.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/przewodnik-po-kolach-naukowych-wmw-3795.html
Akademicki Zespół Pieśni i Tańca „Jedliniok” znowu w trasie – tym razem członkowie zespołu odwiedzili Tajlandię.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/tournee_zespolu_jedliniok_tajlandia-582.html
Jedenaście studenckich kół naukowych zostało docenionych w ubiegłym roku przez władze Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Na swoje badania, które teraz realizują, dostali dofinansowanie na około 100 000 zł z programu studenckie projekty badawcze.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/100-000-zlotych-na-realizacje-projektow-studenckich-4247.html
Wiktoria Wilman. Absolwentka bioinformatyki na UPWr. Kiedy kończyła studia, cały rok podziękował jej za piastowanie stanowiska starosty. Pracy szukała tylko miesiąc. Dzisiaj związana jest z firmą NaturalAntibody, która jako pomoc dla przemysłu farmaceutycznego tworzy oprogramowanie bazujące na AI, mające na celu odkrywanie przeciwciał ułatwiających tworzenie leków. Nie odcina się jednak od swojej Alma Mater i dalej wspiera swój kierunek jako członkini Kierunkowej Komisji Programowej.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/absolwentka-wiktoria-wilman--bioinformatyka-daje-nowoczesne-spojrzenie-na-biologie-4001.html
Prof. Jerzy Zwoździak z Centrum Naukowego Zarządzania Ryzykiem Środowiskowym i Monitoringu Ekosystemów opowiada o projekcie wartym blisko 3 mln euro, jaki Uniwersytet Przyrodniczy realizuje wspólnie z gminą Wrocław i o tym, jak walczyć ze smogiem.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowcy_z_upwr_i_sposob_na_smog-301.html
Magnificencje, Ekscelencje,Wielce szanowne Panie, dostojni Panowie,Drodzy Przyjaciele, niedawno inaugurowaliśmy drugi rok kadencji obecnych władz Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a już przychodzi nam cieszyć się wspaniałymi dniami Święta Nauki Wrocławskiej, w tym święta naszej uczelni. Święto jest tym donioślejsze, im mocniej towarzyszą mu szczególne doznania. Takim szczególnym doznaniem jest nadanie tytułu doktora honoris causa wybitnemu profesorowi i przyjacielowi naszego (...)
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/przemowienie-rektora-swieto-uniwersytetu-2017
Katedra Patologii - badania naukowe Ocena przebudowy miokardium psów z kardiomiopatią rozstrzeniową (DCM) i chorobą zastawki mitralnej (MMVD).Zespół: lek. wet. Izabela Janus, dr hab. Marcin Nowak prof. nadzw, dr Rafał Ciaputa, dr Małgorzata Kandefer-Gola, prof. dr hab. Janusz A. Madej (we współpracy z Kat. Chorób Wewnętrznych: dr hab. Agnieszka Noszczyk-Nowak, prof. dr hab. Urszula Pasławska) Kardiomiopatia rozstrzeniowa (DCM) oraz choroba zastawki mitralnej (MMVD) są najczęstszymi chorobami (...)
https://wmw.upwr.edu.pl/wydzial/struktura/katedra-patologii/badania-naukowe-kp

Rezultaty: 621 - 630 z 64 podstron

  • 1
  • 62
  • 63
  • 64