Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Już drugi rok z rzędu Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu utrzymuje się w czołówce uczelni, których naukowcy uzyskali najwięcej patentów. W 2021 roku było ich 118 dając nam trzecie miejsce w rankingu Urzędu Patentowego RP, rok później 56, co pozwoliło zająć miejsce czwarte.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/upwr-wsrod-liderow-polskiej-wynalazczosci-4181.html
Czy pies może być alergikiem, a kot musi grymasić? Czy jamnik powinien unikać schodów? Jak zbudować terrarium dla węża, a jak dla świnki morskiej? I co robią pszczoły w mieście? Na te i wiele innych pytać odpowiadać dzisiaj będą eksperci Uniwersytetu Przyrodniczego – od godziny 8 rano rusza Tydzień z Przyrodnikami.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/tydzien-przyrodnikow-poniedzialek-3537.html
Nowa ustawa Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce skutkuje wieloma zmianami prawnymi, finansowymi i organizacyjnymi na polskich uczelniach. Dziś opisujemy powstawanie na UPWr Wiodących Zespołów Badawczych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/zmiany_na_upwr_wiodace_zespoly_badawcze-195.html
Arek Kaznowski zajął pierwsze miejsce w konkurencji ujeżdżenia w międzynarodowych zawodach studentów weterynarii w Edynburgu. Zawody organizowała Królewska Szkoła Weterynaryjna.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/studenci_weterynarii_na_zawodach_w_edynburgu-197.html
W ramach Wrocławskiego Centrum Biotechnologii posiadającego status KNOW stworzono obszar jednoczący wszystkie uczelnie i instytuty badawcze. Efekt: utworzenie i realizacja Środowiskowych Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich skierowanych do 30 doktorantów.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/interdyscyplinarne_studia_doktoranckie_dla_najlepszych-500.html
Naukowcy z UPWr zdobyli granty z programów Opus 16. Będą badać szlaki metaboliczne drożdży Yarrowia lipolytica, interakcje glebowej materii organicznej z pestycydami, odporność ptaków na toksyny Shiga oraz właściwości fizykochemiczne i biologiczne glicerydów sterolowych.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowcy_upwr_z_grantami_opus_16-99.html
DOKTORATY WDROŻENIOWE NA UPWR W RAMACH PROGRAMU MINISTRA EDUKACJI I NAUKI "DOKTORAT WDROŻENIOWY" REALIZOWANE W SZKOLE DOKTORSKIEJ Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu charakteryzuje wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu rozpraw doktorskich realizowanych wspólnie z przedsiębiorstwami, podmiotami oraz jednostkami administracji samorządowej i rządowej. Szczególną rolę we współpracy z gospodarką odgrywa realizowany obecnie w Szkole Doktorskiej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu program (...)
https://phd.upwr.edu.pl/doktorat-wdrozeniowy/doktoraty-wdrozeniowe-na-upwr
Szkoła Doktorska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu została uruchomiona w październiku 2019 roku – zgodnie ze zmianami wprowadzonymi przez nową ustawę Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. Jej pierwszym dyrektorem była prof. Aneta Wojdyło, w kadencji 2020-2024 prorektor ds. nauki. W roku 2020 na czele SD stanęła prof. Agnieszka Noszczyk-Nowak, kierownik Zakładu Medycyny Translacyjnej na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej. Kadencję kończy 31 sierpnia 2024 r.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/szkola-doktorska-upwr--budowanie-mlodej-kadry-naukowej-4382.html

https://wiksig.upwr.edu.pl/wydzial/struktura/katedra-architektury-krajobrazu/wizytowki-pracownikow/justyna-rubaszek-7.html
Piętnaście polskich uczelni kształci przyszłych architektów krajobrazu, choć Ustawa 2.0 zlikwidowała ten tytuł zawodowy, a sam kierunek przypisywany jest do różnych dyscyplin. Jaka jest więc przyszłość architektury krajobrazu w Polsce?
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/architektura_krajobrazu_pytania_o_przyszlosc-93.html

Rezultaty: 631 - 640 z 66 podstron

  • 1
  • 63
  • 64
  • 65
  • 66