Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Kinga Tokarz, studentka weterynarii, o swoich doświadczeniach na Estonian University of Life Sciences. W Tartu studiowała w ramach programu Erasmus POWER, który zapewnia dodatkowe wsparcie finansowe studentom z niepełnosprawnościami i pobierającym stypendia socjalne.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/erasmus_power_w_estonii-25.html
Po kilkuletniej przerwie Szalona Studencka Noc Naukowa wróciła ze zdwojoną siłą. Były pokazy kół naukowych, wykład z gościem specjalnym, konkursy i wiele innych atrakcji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/za-nami-x-szalona-studencka-noc-naukowa-4321.html
Kolegium Elektorów - kadencja 2024-2028
https://bip.upwr.edu.pl/uniwersytet/uczelniana-komisja-wyborcza/komunikaty-uczelnianej-komisji-wyborczej/kadencja-2023-2027/komunikat-nr-52024-uczelnianej-komisji-wyborczej-5.html
Studenci z SKN Antropologów Juvenis co roku biorą udział w wykopaliskach archeologicznych pod okiem naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Ucząc się tego, jak wygląda zawód antropologa, wspierają zespół polsko-czeskich naukowców prowadzących badania ratunkowe przed ekspansją kopalni węgla, która pochłonie pozostałości zanikłej, 800-letniej wsi Libkovice w północno-zachodnich Czechach.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/na-ratunek-libkovicom--czyli-antropologiczna-przygoda-studentow-upwr-4166.html
23. Międzynarodowa Konferencja i 35. Sejmik Studenckich Kół Naukowych ponownie na UPWr. Na obradach w 15 sekcjach tematycznych spotkało się w sumie 550 studentów i ich opiekunów.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/spotkanie_studenckich_kol_naukowych_na_upwr-370.html
Studia na migi – inicjatywa Zuzanny Czekaj z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej ma ułatwić osobom głuchym lub niedosłyszącym kontynuację nauki. Właśnie została nagrodzona w ogólnopolskim projekcie „Popularyzacja nie boli”.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/studentka-upwr-w-jezyku-migowym-zacheca-do-studiowania-3794.html
Chwytliwy akronim FAIR, dotyczący danych badawczych, ich otwierania, umieszczania w repozytoriach, wymaga pewnego wyjaśnienia. Tym bardziej, że w Planach Zarządzania Danymi Badawczymi są pytania, w których przypadku wprost należy się ustosunkować do FAIR w kontekście udostępniania danych badawczych.
https://biblioteka.upwr.edu.pl/aktualnosci/w-nauce-trzeba-grac-fair-26.html

https://upwr.edu.pl/studia/studencka-aktywnosc/kola-naukowe/skn-na-wydziale-medycyny-weterynaryjnej/skn-biotechnologii-weterynaryjnej-refectio/skn-biotechnologii-weterynaryjnej-refectio-1.html
Cudowna pogoda, ostatnie podrygi beztroskiego lata, ostatnie tchnienia wakacji, a do rozpoczęcia nowego roku akademickiego tak niewiele... Tak pracowali członkowie SKN Meliorantów im. prof. Stanisława Baca podczas wrześniowego obozu naukowego.
https://wiksig.upwr.edu.pl/aktualnosci/oboz-naukowy-skn-meliorantow-128.html
Czy wystarczy dokładnie obejrzeć obraz konia w kamerze termowizyjnej by zdiagnozować jego choroby lub kontuzje? Tak i prof. Maria Soroko-Dubrovina z UPWr, która prowadzi badania na ten temat, nie ma wątpliwości, że to przyszłość w medycynie weterynaryjnej i rehabilitacji koni.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/naukowczyni-upwr-bada-i-promuje-bezinwazyjna-metode-diagnostyki-zwierzat-3859.html

Rezultaty: 61 - 70 z 9 podstron