Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Zrzeszenie Absolwentów Wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu prowadzi oficjalną działalność od 13 lipca 1964 roku, czyli od momentu uzyskania osobowości prawnej na podstawie decyzji Prezydium Rady Narodowej m. Wrocławia. Zgodnie z tą decyzją i na podstawie przyjętego statutu zostaliśmy zarejestrowani pod nazwą „Zrzeszenie Absolwentów Wydziału Melioracji Wodnych Akademii Rolniczej we Wrocławiu”, która obowiązuje do dnia dzisiejszego. (...)
https://wiksig.upwr.edu.pl/wydzial/absolwenci/kroniki
Nasi profesorowie Prof. dr hab. Bolesław Świętochowski jest twórcą fundamentalnej w naukach rolniczych specjalności - ogólna uprawa roli i roślin. Dzięki wieloprofilowym badaniom wywarł trwały ślad w polskim rolnictwie. Szczególnie dużo osiągnięć prof. B. Świętochowskiego dotyczy uprawy gleby. W wyniku usystematyzowania naukowych podstaw uprawy roli wyodrębnił pięć zespołów uprawek, określił ich znaczenie w całokształcie uprawy pod poszczególne rośliny w płodozmianie, a także wskazał (...)
https://iaipr.upwr.edu.pl/instytut/historia/profesorowie
Na pytanie, dlaczego został naukowcem, profesor Trziszka odpowiada krótko: – Zawsze lubiłem się uczyć, a zawód naukowca wydał mi się bardzo pociągający i z perspektywy lat mogę dzisiaj w pełni świadomie powiedzieć, że nie pomyliłem się w swoich młodzieńczych ocenach.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/tadeusz_trziszka_wizjoner_i_biznesmen-715.html
Prestiżowe międzynarodowe wyróżnienie za projekt iluminacji Ogrodu Botanicznego we Wrocławiu zdobyli naukowcy z Katedry Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Dr Magdalena Zienowicz nie kryje, że realizacja tego projektu łatwa nie była.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/architekci-krajobrazu-z-upwrzwyroznieniem-za-iluminacje-ogrodu-botanicznego-3957.html
Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności dr Agnieszka Bartmańska – uzyskała stopień doktora habilitowanego w dziedzinie nauk ścisłych i przyrodniczych w dyscyplinie nauki biologiczne na podstawie cyklu publikacji pod tytułem: „Biologicznie aktywne flawonoidy chmielu i ich pochodne otrzymywane metodami biotechnologicznymi”, nadany uchwałą Rady Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności z dnia 11 czerwca 2019 roku dr inż. Filip Boratyński – uzyskał stopień doktora habilitowanego w (...)
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/doktorzy-habilitowani--ktorzy-odebrali-promocje-poczas-inauguracji-roku-akademickiego-2019-2020
Ta zbrodnia miała pozostać tajemnicą. Gestapowiec przesłuchujący Karolinę Lanckorońską tak był pewien, że aresztowana nie przeżyje, że opowiedział jej, co się stało na Wzgórzach Wuleckich we Lwowie w lipcu 1941 roku. Lanckorońska przeżyła i napisała raport o mordzie profesorów lwowskich.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/pamietamy_o_zamordowanych_profesorach_lwowskich-538.html
Jest autorem ponad 400 prac naukowych, w tym 150 oryginalnych. Napisał ponad 15 podręczników i monografii. Prof. Tadeusz Trziszka został rektorem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof_tadeusz_trziszka_nowym_rektorem-820.html
Kiedyś nauczyciel i uczeń, dziś każdy z nich idzie własną naukową drogą – dr Jarosław Waroszewski i jego były magistrant Michał Dudek. Obaj związani są z Instytutem Nauk o Glebie i Ochrony Środowiska UPWr. Naukowo zajmują się glebami, ale ich zainteresowania i metody badawcze są zupełnie odmienne.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/historia-ukryta-w-glebie-3519.html
Nagrody w dziedzinie dydaktycznej indywidualne i zespołowe I, II i III stopnia: dr Wiesław BIELAS dr inż. Małgorzata BINIAK-PIERÓG dr inż. Anna BOCHEŃSKA-SKAŁECKA dr Hieronim BOROWICZ dr hab. inż. Kazimierz ĆMIELEWSKI, prof. nadzw. dr Grzegorz DEJNEKA dr Kamila GLIŃSKA-SUCHOCKA dr inż. Mirosław KACZAŁEK dr hab. inż. Robert KALBARCZYK, prof. nadzw. Dr inż. Jan KAZAK dr Liliana KICZAK dr inż. Wojciech KILIAN dr Katarzyna KOSEK-PASZKOWSKA                                          dr inż. Piotr (...)
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/lista-nagrodzonych-2016
Piętnaście polskich uczelni kształci przyszłych architektów krajobrazu, choć Ustawa 2.0 zlikwidowała ten tytuł zawodowy, a sam kierunek przypisywany jest do różnych dyscyplin. Jaka jest więc przyszłość architektury krajobrazu w Polsce?
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/architektura_krajobrazu_pytania_o_przyszlosc-93.html

Rezultaty: 61 - 70 z 8 podstron