Wyszukiwarka

wyszukiwanie zaawansowane
Jubileusz 70-lecia Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu przypadł na szczególny czas – drugi rok z pandemią koronawirusa. Mimo obostrzeń i wynikających z nich ograniczeń, uczelnia świętowała i to w sposób wyjątkowy, bo kulminacją obchodów było odsłonięcie muralu „Mamy zielone pojęcie” i światowa prapremiera Kantaty Uniwersyteckiej skomponowanej przez Krzesimira Dębskiego.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/70-lecie-upwr-podsumowujemy-rok-jubileuszu-3686.html

https://upwr.edu.pl/wspolpraca/projekty/projekt-stazowy-wiksig-wbihz/ii-edycja-projekt-stazowy-wiksg-i-wbihz/aktualnosci/harmonogram-realizacji-s-1.html
Młodzi naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu zdobyli 1 936 687 złotych w konkursie Narodowego Centrum Nauki Preludium 20. Przedstawiamy kolejnych pięć projektów, które dotyczą m.in. laserowego skaningu lotniczego, badania mobilności ludzi, wpływu mikroorganizmów na związki polifenolowe czy zmian w islandzkiej glebie.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/doktoranci-upwr-z-grantami-na-badania-3688.html
Prof. Jarosław Bosy, rektor Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na przełomie roku 2020 i 2021 o współpracy międzynarodowej, nauce i dydaktyce, uniwersytecie i liderach, czasie i geodezji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/nauka_nie_ma_granic_a_uniwersytet_to_nauka-3440.html
Mieszkańcy małych miast i wsi mogą odegrać kluczową rolę w transformacji energetycznej w Polsce. Właśnie te społeczności mają potencjał stworzenia lokalnych i niezależnych systemów, które gwarantują bezpieczeństwo energetyczne w całym kraju.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/czysta-energia-kto-jest-dluznikiem--a-kto-wierzycielem-4251.html
Wiele krów traci ciążę na wczesnym etapie, do 50 dnia. Ustalenie ich profilu hematologicznego pomaga w wykryciu zaburzeń rozrodczych. Szybka diagnostyka ma kluczowe znaczenie dla utrzymania rentowności stada i efektywnej reprodukcji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/hodowla-bydla--miedzy-zyskiem-a-dobrostanem-4190.html
Z Grenlandii co sekundę znika sześć tysięcy ton lodu. W coraz szybszym tempie ubywa go także na Antarktydzie. Naukowcom z Instytutu Geodezji i Geoinformatyki udaje się, dzięki technikom satelitarnym, monitorować stan obszarów polarnych. Ich kondycja jest ściśle związana z zawirowaniami klimatycznymi, których doświadczamy coraz częściej.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/lodowce-pod-obserwacja--czyli-laserowy-powrot-do-przeszlosci-4302.html
Nowo mianowany profesor Krzysztof Lech mówi o swoich mentorach, sensie uprawiania nauki, o tym, co w tej nauce otwiera drzwi, ale też o swoim sentymencie do... buraka ćwikłowego i wymaganiach wobec studentów.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-lech--nauka-jest-jak-rozwiazywanie-lamiglowek-4110.html
Nowo mianowany prof. Przemysław Bąbelewski o tym, dlaczego zakochał się we Wrocławiu i jego parkach, o znaczeniu drzew w mieście, o ogrodach, o tym, jakie arboretum jest jego zdaniem najpiękniejsze w Polsce i o tym, dlaczego z naszego krajobrazu zniknie brzoza.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/prof-babelewski--nie-istniejemy-bez-roslin-4436.html
Szkoła Doktorska Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu – integralnie związana z Wiodącymi Zespołami Badawczymi, których liderzy i członkowie są promotorami doktoratów powstających w Szkole i tworzą wraz z przedstawicielem doktorantów Radę SD. Po dwóch latach istnienia SD i jej doktoranci są w trakcie ewaluacji.
https://upwr.edu.pl/aktualnosci/szkola-doktorska-upwr-okno-na-swiat-3633.html

Rezultaty: 691 - 700 z 71 podstron

  • 1
  • 69
  • 70
  • 71